05 października

"Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe" - recenzja

"Smerfy i świat emocji" to seria książeczek dla młodszych czytelników, które w formie komiksowej przekazują treści związane z zachowaniem i emocjami, które towarzyszą wszystkim ludziom każdego dnia. Ponieważ nie każdy potrafi sobie z nimi radzić, warto rozmawiać o tym, co czujemy i dlaczego.

W wiosce Smerfów zapanowało małe poruszenie. Mieszkańcy zaczynają mieć dość ciągłego narzekania jednego z nich. Ciągle tylko obserwuje działania innych Smerfów i zrzędzi, że to niesprawiedliwe, że Pracuś pracuje, Fryzjer czesze i strzyże, a kucharz gotuje. Nie dość, że sam ciągle czuje się pokrzywdzony, to jeszcze wszystkim wokoło psuje humor. Kto pomoże Smerfom rozwiązać ten problem? Oczywiście, Papa Smerf, jak zawsze! 

"Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe" to komiks połączony z krótkim poradnikiem o tym, czym jest sprawiedliwość i co to znaczy, że coś jest sprawiedliwe lub niesprawiedliwe. Nie zabrakło również mądrych rad Papy Smerfa. Zostały one przygotowane przez psychologa dziecięcego i psychoanalityka.     

Warto sięgnąć zarówno po tę, jak i po inne książki z tej serii, ponieważ w prosty sposób wyjaśniają trudne dla dzieci tematy.

Zojka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger