Nasze projekty

Biblioteka nie musi być nudna i szara. Nasza jest pełna barw i pomysłów na ciekawe zajęcia i projekty związane z tym, co nas interesuje i ciekawi. W tym miejscu będziemy dzielić się informacjami na temat działań, realizowanych w bibliotece, ale także poza jej murami :-)

PROJEKTY OBECNE:


Od września tego roku realizujemy projekt "Forgotten professions". Współpracujemy ze szkołami z Włoch, Albanii, Serbii, Francji, Hiszpanii, Polski i Turcji. 
Chcemy przypomnieć zapomniane dawno zawody i trochę o nich opowiedzieć we wspólnej e-gazecie. Prowadzimy też wspólny BLOG.
W 2012 roku powstał w naszej bibliotece Klub Recenzenta. Dzięki jego członkom nasz księgozbiór regularnie zasilany jest przez współpracujące z nami wydawnictwa. Zobaczcie, ile już mamy dzięki temu projektowi KSIĄŻEK.


Uczniowie chętni do pisania artykułów i robienia zdjęć mogą tworzyć szkolną gazetkę GaGim. Kolejny już rok ogromnym powodzeniem cieszy się projekt - konkurs, w którym można rozwiązywać zadania o różnym stopniu trudności i zdobywać za nie punkty. Ten, komu uda się odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania, otrzymuje immunitet. 

PROJEKTY ARCHIWALNE:


Od 2012 do 2015 roku w naszej szkole istniało koło teatralne. Jego uczestnicy realizowali różne zadania: występowali w szkolnych akademiach, prezentowali bajki przedszkolakom, świetnie bawili się na warsztatach aktorskich, teatralnych lub dykcyjnych. Zobaczcie, jak to było TU i jak było TU. Obecnie przedstawienia realizowane są w miarę możliwości i potrzeb przez różnych uczniów, jak np. Jasełka 2015.
Projekt CEO, w którym grupa uczennic odwiedzała pierwszoklasistów w zaprzyjaźnionej szkole podstawowej i prowadziła z nimi zajęcia oparte o zestaw książeczek tematycznych. W roku szkolnym 2011/2012 realizowaliśmy projekt eTwinning JAPAN. Zabawy i nauki było co niemiara. Sami zobaczcie, jaki był efekt całorocznej PRACY. Nie jest to jedyny projekt eTwinning, realizowany w naszej bibliotece. O innych można poczytać tutaj:
"Ask me about..."
"The greatest composers"
"Literary cafe"Od 2010 roku czytelnia G1 zamienia się co jakiś czas w przytulną kawiarenkę. Zobaczcie historię tego projektu TUTAJ.