07 września

"Szkoła na Dobrej" Joanna Olech - recenzja


Książeczkę pt.: "Szkoła na Dobrej" napisała i zilustrowała Joanna Olech. Tytułowa szkoła to podstawówka jakich wiele, pełna roześmianych dzieci, które lubią tam przychodzić, uczyć się i bawić. Nauczyciele są sympatyczni i starają się zawsze wyjaśniać trudne sprawy i odpowiadać na pytania uczniów. 

W krótkiej historyjce - chociaż to poziom 3 serii, więc jest już co czytać - autorka umieściła sporo interesujących wydarzeń, o których można dyskutować z małym czytelnikiem przez dłuższy czas. Do jednej z klas przyszedł nowy uczeń, Tymon. Na pierwszy rzut oka wszystko z nim było w porządku, ale z czasem okazało się, że Tymon choruje na pewną nietypową chorobę związaną z nadwrażliwością na dźwięki. W związku z tym w szkole zaszły pewne zmiany, a uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest mizofonia. Przy okazji opisywania problemów Tymona autorka poruszyła tematy związane z przyjaźnią, koleżeńskością czy empatią, a także poczuciem własnej wartości i akceptacją drugiego człowieka. W bardzo przystępny sposób przedstawiła młodym czytelnikom naprawdę trudne sytuacje, które przecież mogłyby przydarzyć się każdemu z nas.

Czytam sobie poziom 3 to już dość długa opowieść, którą zgłębić może trochę starszy lub zaprawiony w literackich bojach czytelnik. Czcionka jest duża, jednak tekstu również jest sporo. 

Zojka

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger