30 listopada

"Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Od ziarna do miecza" Cube Kid - recenzja

Tytuł: "Pamiętnik 8-bitowego wojownika: od ziarna do miecza"
Autor: Cube Kid
Gatunek: literatura dla dzieci, literatura młodzieżowa

Liczba stron: 188
Wydawnictwo: Jaguar

Seria: Pamiętnik 8-bitowego wojownika, tom 2


Kolejny tom serii o przygodach Runta, minecraftowego wieśniaka, który marzy o tym, by stać się wojownikiem, wcale nie jest słabszy od swojego poprzednika. Nasz bohater został wojownikiem, więc jego marzenie z pierwszego tomu się spełniło, ale nie miał szans, by spocząć na laurach. Boty atakują wioskę bez skrupułów, więc wybrani wojownicy szkolą się i przygotowują do wielkiej bitwy. Pojawiają się nowi bohaterowie i nie wszyscy stoją po jasnej stronie mocy. Znów mamy narrację pierwszoosobową, czyli pamiętnikarską. Runt ze swadą opowiada czytelnikowi o swoich działaniach i emocjach z tym związanych. Podoba mi się, jak Cube Kid to wymyślił. Czyta się szybko, a z każdym kolejnym rozdziałem historia Runta bardziej wciąga. 

Przygody bohaterów zostały tak opisane, by oprócz rozrywki ukazywały też problemy, z którymi stykają się na co dzień nie tylko postacie w książce, ale także czytelnicy, czyli np. wiara we własne siły i umiejętności, przyjaźń czy radzenie sobie z porażkami. Postać Steva zaś to próba pokazania czytelnikowi tego, co może się stać, kiedy za bardzo wciągniemy się w jakąś grę. Ponieważ Steve to człowiek ze świata rzeczywistego, który utknął w minecraftowym świecie. To daje do myślenia. 

Myślę, że do zrozumienia w stu procentach fabuły książki potrzebna jest chociaż minimalna znajomość Minecrafta i jego logiki oraz wyglądu gry. Ale z drugiej strony sądzę też, że nic nie stoi na przeszkodzie, by poznać pikselowy świat dopiero pod wpływem tej lektury. 

Zoja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger