28 października

"Enola i niezwykłe zwierzęta" tom 3 - recenzja

Trzeci tom przygód weterynarki Enoli znów zaprowadzi młodego czytelnika do świata dziwnych stworzeń. Tym razem będą to wilkołak i gryf. Wiecie co to za stwory? Enola z pewnością Wam wszystko wyjaśni!

W tomie trzecim znajdziecie dwie odrębne historie. W pierwszej wraz z Enolą wystąpi nieszczęśliwy chłopak, który jest... wilkołakiem. Dlaczego się smuci? Nie potrafi się odnaleźć w sytuacji, w której się znalazł, ale więcej Wam nie zdradzę, musicie przeczytać o tym sami. W każdym razie Enola nie zostawi go w kłopocie. Będzie szukać odpowiedzi na zagadkę do skutku. Ma czas do następnej pełni... 

W drugiej opowieści spotkacie gryfa, który występuje w cyrku, aby zabawiać widzów. Chociaż ulega wypadkowi, musi dalej pracować. Enola wkracza do akcji i robi wszystko, co w jej mocy, aby nie tylko pomóc gryfowi, ale uzmysłowić innym, że nie wolno wykorzystywać zwierząt dla zabawy.

Prosta kreska i miłe dla oka kolory sprawiają, że komiksy czyta się szybko i płynnie. Oprócz warstwy fabularnej mamy i morał, mile widziany w literaturze dziecięcej. 

Kolejne przygody Enoli uważam za wciągające i polecam lekturę każdemu, kto lubi fantastykę i komiksy.

Zojka


    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger