19 września

"Wycieczka po mózgu" Matteo Farinella - recenzja

Jak wygląda nasz mózg? Czym jest pamięć? W jaki sposób funkcjonują zmysły? 

Wybitny włoski neurobiolog i rysownik stworzył interesującą książkę pt. "Wycieczka po mózgu", w której młodzi naukowcy znajdą wiele przydatnych informacji dotyczących działania ludzkiego mózgu. Krótkie teksty uzupełniają kolorowe ilustracje.

Neuron Tymek wyrusza na wycieczkę po mózgu, aby jak najlepiej poznać środowisko swojej przyszłej pracy. Musi zdecydować, czym będzie się zajmował w przyszłości. Po drodze dowiaduje się wielu przydatnych rzeczy związanych z funkcjonowaniem mózgu i jego elementów. 

Ta historyjka przypomniała mi swoim stylem serię filmów "Było sobie życie". W podobny sposób, prostym plastycznym językiem autor opisuje między innymi rdzeń kręgowy, neurony, nerwy, receptory, mięśnie czy korę. Krótkie teksty zawierają odpowiedzi na pytania, jak nas widzi mózg, co się dzieje, kiedy człowiek odczuje ból czy czym różnią się ludzie od zwierząt.

Ostatnie dwie strony książki to ilustracje układu nerwowego i mózgu z krótkimi opisami funkcjonowania ich poszczególnych części. Wiedzy jest tutaj w sam raz na początek zgłębiania tematu, dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

ZojkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger