14 stycznia

"Magiczny sklep z prezentami" Maudie Powell-Tuck - recenzja

Przepiękna barwna okładka książki "Magiczny sklep z prezentami", którą otrzymaliśmy od księgarni Taniaksiazka.pl, przyciąga wzrok i zachęca do sięgnięcia po nią. 

Bohaterem książeczki jest Bartek, który martwi się tym, że nie ma pieniędzy, by kupić prezenty świąteczne dla członków swojej rodziny. Pewnego dnia, kiedy wędrował przez rozświetlone światełkami miasto, myślał o tym, że bardzo chciałby móc kupić wyjątkowe prezenty dla taty, babci i siostry Hani. Kiedy skręcił za róg, nagle wpadł na ogromnego niedźwiedzia. Na szczęście był to łagodny i sympatyczny miś, a do tego potrafił mówić. Wraz z zaczarowanymi pingwinami zaprosił chłopca do magicznego sklepu z prezentami. Co Bartek zobaczy w sklepie? Czy znajdzie prezenty odpowiednie dla bliskich? 

Magia Bożego Narodzenia działa na wszystkich, a książki o tym wyjątkowym czasie dodatkowo pomagają poczuć atmosferę świąt. Bajecznie kolorowa książeczka, wydana w twardej oprawie na kredowym papierze, prostym językiem opowiada przygodę Bartka, na którego miejscu z pewnością mogłoby znaleźć się wiele innych dzieci. Czy jednak to materialne prezenty są najważniejsze? Czy o to chodzi, by pod choinką znaleźć mnóstwo bardzo drogich przedmiotów? O tym właśnie opowiada ta historia.

Przeczytajcie tę historię z dzieckiem lub młodszym rodzeństwem. Z pewnością sprawi Wam wiele radości. A później zajrzyjcie na stronę księgarni Taniaksiazka.pl, gdzie czeka na Was jeszcze więcej świetnych książek dla dzieci.

Zojka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger