16 stycznia

"Królewna Śnieżka" słuchowisko - recenzja

Tytuł: "Królewna Śnieżka"
Obsada aktorska, m.in.:
Narrator - Wiesław Michnikowski
Królowa - Elżbieta Kijowska
Śnieżka - Dominika Kluźniak
Gatunek: słuchowisko dla dzieci
Czas trwania: 28'32
Wydawnictwo: Siedmioróg
Kategoria wiekowa: 3 - 6 lat
Seria: Bajki


Baśń braci Grimm o królewnie Śnieżce opowiedział nam Wiesław Michnikowski. Wspaniały aktor doskonale wprowadził małych słuchaczy w baśniowy klimat. Pozostali aktorzy również świetnie zinterpretowali swoje role. Bez trudu można sobie było wyobrazić sytuacje przedstawiane w audycji. Zła królowa była naprawdę zła, Śnieżka znalazła się w bardzo realnym niebezpieczeństwie, a krasnale prawie biegały wśród małych słuchaczy.

Dialogi przeplatane są piosenkami wykonywanymi przez profesjonalistów. Tłem opowieści jest odpowiednio dobrana muzyka. Reżyser zadbał o wszystkie szczegóły. Aktorzy odtwarzający role krasnoludków grają przezabawnie. To wcale nie jest takie proste, gdy ma się do dyspozycji tylko głos. A może AŻ głos? Jeśli ktoś ma wyobraźnię, wizja przy tak świetnie przygotowanym słuchowisku wcale nie jest potrzebna. 

Fabułę baśni znamy chyba wszyscy, więc nie będę jej opisywać. Możecie spodziewać się baśniowego klimatu i szczęśliwego zakończenia, w którym wygrywa dobro. Słuchowisko można wykorzystać do różnych aktywności z dziećmi.   

Zoja


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger