07 czerwca

"Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna" - komiks, Rick Riordan – recenzja

Tytuł: "Złodziej Pioruna"
Adaptacja: Robert Venditti Rysunki: Attila Futaki Kolory: Jose Villarrubia Liczba stron: 63 Wydawnictwo: Galeria Książki Tom pierwszy serii 
Komiks powstał na podstawie książki ,,Złodziej Pioruna” autorstwa Ricka Riordana. Byłam mile zaskoczona tym, jak dokładnie odwzorowano większość scen z kart owej powieści. Każda postać odpowiadała swojemu książkowemu opisowi. Głównym bohaterem komiksu jest dwunastoletni Percy Jackson. Chłopak mieszka w szkole z internatem YANCY ACADEMY w Nowym Yorku. Jego życie nie jest zbyt kolorowe. Dlaczego? Co rok jest wyrzucany ze szkoły i musi szukać nowej. Do tego nie ma ojca, tylko ojczyma... Chłopak zdecydowanie nie jest zwyczajnym dwunastolatkiem z problemami. Okazuje się bowiem, że wszystkie potwory i postacie mitologiczne, o których się uczył, istnieją naprawdę. Co gorsza wygląda na to, że nagrabił sobie u paru z nich. Wielki Piorun Piorunów boga Zeusa zaginął. Percy jest, na jego nieszczęście, głównym podejrzanym. Chłopak i jego przyjaciele mają zaledwie dziesięć dni, żeby odnaleźć i zwrócić skradziony Piorun Zeusowi.
Osobiście uważam, że komiks jest bardzo dobrze zrobiony. Wszystkie dialogi, miejsca i postacie zgadzają się z opisem z książki. Cały komiks bardzo wciąga. Czyta się go bardzo szybko. Według mnie najlepiej odwzorowanymi postaciami byli: Luke, Percy i Clarisse. Komiks bardzo serdecznie polecam wszystkim fanom Percy'ego!

Maja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger