23 czerwca

"Pierwsza noc pod gołym niebem" Agata Mańczyk - recenzja

Tytuł: "Pierwsza noc pod gołym niebem"
Autor: Agata Mańczyk
Liczba stron: 308
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
seria z nitką


"Pierwsza noc pod gołym niebem" to powieść, której bohaterami są zbuntowane nastolatki - Inka i Bazyl. Połączyła ich podróż "na gigancie", natomiast dzielą całkowicie odmienne charaktery. Dzięki temu książka pełna jest humorystycznych zdarzeń i dialogów. W przezabawnych momentami rozmowach bohaterów widać lekkie pióro autorki. 
Para różni się właściwie wszystkim. Inka to dziecko z tak zwanego "dobrego domu", natomiast Bazyl jest zbuntowany i dość dziwaczny. I nie chodzi tylko o to, że ma czerwone włosy. Jak to w życiu bywa, zgodnie z przysłowiem z deszczu pod rynnę, od jednego problemu nasi bohaterowie uciekli w inne kłopoty, z którymi musieli się zmierzyć. Ucieczka przed policją, zgubiony naszyjnik, prawie kaskaderskie skoki z jadącego pociągu i... babcia Bazyla. Jak przystało na lekką i przyjemną lekturę, nie zabrakło również pięknie zbudowanego wątku miłosnego. 
Wspomnę jeszcze o samej okładce, bo bardzo mi się spodobał pomysł z "obszyciem" zrobionym niebieską nitką. Pierwsze moje skojarzenie poszło w kierunku dżinsów, ale po dłuższym namyśle doszłam do wniosku, że to z pewnością klapa "gigantowego" plecaka z kolorową naszywką.
Polecam książkę zarówno nastolatkom, jak i osobom w starszym wieku, którzy śledząc losy bohaterów z pewnością cofną się w czasie, wspominając problemy własnej młodości i swoje emocje z nimi związane. Ponadto sądzę, że lekturę tę mogłabym polecić również rodzicom nastolatków.

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger