17 czerwca

"Alibi" Sandra Brown - recenzja

Tytuł: "Alibi"
Autor: Sandra Brown
Liczba stron: 623
Wydawnictwo: Świat Książki


Powieść Sandry Brown "Alibi" to kryminał z wątkiem miłosnym. Akcja rozgrywa się od soboty, kiedy to zostaje znaleziony zastrzelony jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi Charleston, do piątku, kiedy dowiadujemy się, kto jest mordercą. 
Głównymi bohaterami są Hammond Cross, specjalny asystent prokuratora, oraz bardzo atrakcyjna pani psycholog, Alex Ladd. Bardzo ważną rolę w śledztwie odgrywa trzecia postać, inspektor Rory Smilow, były szwagier zastrzelonego. W śledztwie pomaga również Stefanie Mundell z biura prokuratora okręgowego. Dochodzenie prowadzą jednocześnie inspektor Rory i prokurator Hammond. Przebieg akcji i jej zwroty zaskakują czytelnika z rozdziału na rozdział. Dowiadujemy się, co jest w stanie zrobić człowiek, aby dostać wysokie stanowisko, a także tego, czym dla ludzi są pieniądze i możliwości, jakie daje ich posiadanie. 
Dodatkowy wątek, wnoszący do tej historii trochę niepewności i napięcia, dotyczy Hammonda i Stefanie, którzy czekają na decyzję, które z nich zostanie prokuratorem okręgowym. 
Polecam ten thriller prawniczo-kryminalny wszystkim, którzy interesując się tego typu literaturą. Jest wart, aby poświęcić mu kilka wieczorów. Mnie osobiście "wciągnął" bardzo i powieść przeczytałam w dwa wieczory.  

KasiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger