03 maja

"Szepty zmarłych" Simon Beckett - recenzja

Tytuł: "Szepty zmarłych"
Autor: Simon Beckett
Wydawnictwo: Amber
seria wydawnicza: Literacki Kryminał
cykl: Dr David Hunter, tom 3

Autor książki potrafi nadać thrillerowi formę bardzo wyrafinowanej prozy, trzymającej w napięciu tak mocno, że trudno się od lektury oderwać.
„Szepty zmarłych” to kolejna część przygód Davida Huntera, który w niespełna rok po zamachu na jego życie, przyjeżdża do Tennessee (USA), do miejsca w którym uczył się zawodu antropologa i zgłębiał jego tajemnice, miejsca zwanego „trupią farmą”. Pobyt w tym miejscu ma pomóc mu uporać się z własnym życiem i nadać mu bieg. Tutaj na prośbę swego przyjaciela – dawnego nauczyciela i mistrza - rozpoczyna śledztwo w sprawie przerażającego morderstwa. Wkrótce okazuje się, że morderstw jest o wiele więcej, a morderca jest najprawdopodobniej psychopatą, który za cel obrał sobie kierownictwo placówki antropologicznej i genialne utrudnianie pracy śledczym. Śledztwo, badania i ich wyniki doprowadzają dr Huntera do miejsca jeszcze bardziej przerażającego niż „trupia farma”...
Szybka akcja i jej zaskakujące zwroty powodują, że książkę czyta się jednym tchem, dlatego polecam ją gorąco wszystkim miłośnikom tego gatunku.


Elka


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger