12 maja

"Lot sowy" Mercedes Lackey, Larry Dixon - recenzja

Tytuł: "Lot sowy" 
Autorzy: Mercedes Lackey i Larry Dixon 
Liczba stron: 356 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Seria: Trylogia Sowiego Maga 


„Lot sowy” to książka fantasy. Głównym bohaterem jest Darian, chłopiec mieszkający w małej wiosce zwanej Zagajnikiem Errolda. Chłopak jest sierotą, mieszka i praktykuje u maga Justyna. Jego rodzice zaginęli w lesie, gdy udali się na polowanie. Darian cały czas ma jednak nadzieję, że kiedyś ich odnajdzie. Pewnego dnia nieznani najeźdźcy atakują wioskę i Darian musi uciekać do lasu. A tam czeka go coś, czego się nie spodziewał... 
Postacie stworzone przez autorów są dopracowane, powiedziałbym nawet, że dość wyjątkowe. Mają wiele cech i bardzo zróżnicowany charakter. Dzięki temu mogłem się bardziej zagłębić w treść i poznać ich, przeżywać razem z nimi przygody. Było to o tyle łatwiejsze, że akcja powieści rozgrywa się dość szybko. Książka jest podzielona na siedem dość długich rozdziałów. Przez większość czasu dowiadujemy się o wszystkim z perspektywy Dariana (który nie jest narratorem), choć czasami przyjdzie nam poznać perspektywę innej postaci. 
Bardzo przyjemnie mi się czytało tę książkę. Jako książka fantasy jest idealnie wyważona pod względem elementów fantastycznych i realistycznych. Polecam ją jednak trochę młodszym czytelnikom, którzy lubią przygody, czarodziejskie moce i dreszczyk emocji. 

Eryk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger