22 maja

"Marta Patton i Złoty Papirus" Aleksander Minkowski - recenzja

Tytuł: "Marta Patton i Złoty Papirus"
Autor: Aleksander Minkowski
Liczba stron: 152
Wydawnictwo: Siedmioróg
cykl przygód Marty Patton, Tropiciele złoczyńców


Aleksander Minkowski to popularny autor powieści dla młodzieży, zaś "Marta Patton i Złoty Papirus" to kolejny tom z serii "Tropiciele złoczyńców", czyli książka przygodowa i detektywistyczna. 
Tytułowa Marta Patton to nie żadna szara myszka, która siedzi cicho i udaje, że jej nie ma. Jest postrzelona, trochę szalona i nie boi się wyzwań. Razem z nią kolejne zagadki rozwiązują haker Patryk i posiadacz gadżetów na miarę Jamesa Bonda Filip, przyjaciele na dobre i na złe. Tym razem Marta i chłopcy zgłębiają tajemnicę złotego papirusu. 
Książkę czyta się szybko, ale muszę przyznać, że można momentami domyślić się dalszego ciągu. Jednak nie przeszkadzało mi to w śledzeniu przygód nastoletnich bohaterów. Jakie niebezpieczeństwa czekają na nich tym razem? W co się wplączą? Czy wyjdą cało z opresji? Pytań jest sporo, choć stron w książce zaledwie 150. Nie martwcie się jednak, akcja jest wartka, a przygód zmieściło się wiele. Polecam tę książkę osobom, które lubią pogłówkować podczas lektury i wraz z bohaterami rozwiązywać detektywistyczne zagadki.

Ania


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger