21 lutego

"Nowe tajemnice Watykanu" Bernard Lecomte - recenzjaBernard Lecomte to francuski pisarz, który zadebiutował w 1969 r., jednak sławę zawdzięcza swojej książce pt. ,,Tajemnice Watykanu", której kontynuacją są ,,Nowe tajemnice Watykanu”. Jest to książka historyczna, popularno-naukowa, pisana prozą, ukazująca najbardziej strzeżone sekrety z życia papieży XX w. Pokazuje, jak naprawdę było w Watykanie, co Kościół ukrywa przed całym światem: spiski, pedofilia, kobiety w Kościele i to, jak je traktowano. To cała prawda o ciasnym kręgu, jakim jest duchowieństwo.

Język, którym ta książka jest pisana, może być trudny dla Czytelnika, który nie jest zainteresowany historią papieży. Nie ma tam wielu porównań, czy innych wzniosłych środków artystycznych. Styl jest dobry, ale trzeba się wczytać, gdyż autor opisał każdą historię w taki sposób, że zaczyna ona ciekawić dopiero w połowie opowiadania, nie należy się jednak zniechęcać, każdy ma swój styl i trzeba się z tym pogodzić. W tej książce oryginalne jest to, że Lecomte odważył się napisać coś tak szokującego i intrygującego. Nigdy wcześniej nie czytałam takiej książki, która w tak prosty sposób, bez owijania w bawełnę, pokazuje ciemną stronę Watykanu i ogólnie całego Kościoła.

Myślę, że książka Lecomte jest świetną porcją historii. Według mnie jest bardzo dobra, ale nie powinien czytać tego ten, kto jest zafascynowany dobrem i nieomylnością Kościoła, ponieważ może przeżyć porządny szok, czego nikomu nie życzę. ,,Nowe tajemnice Watykanu" czytało mi się bardzo dobrze, autor idealnie trafił w mój styl. Mam nadzieję, że również trafi do Czytelników, którzy lubią zagadki, opowieści, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego.

Klaudia

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger