08 kwietnia

"Staszek i smocza przygoda" Tomasz Duszyński - recenzja

Tytuł: "Staszek i smocza przygoda"
Autor: Tomasz Duszyński
Gatunek: literatura dziecięca i młodzieżowa, fantastyka
Liczba stron: 270
Wydawnictwo: Paperback
seria: Staszek i..., tom 2Druga powieść o przygodach chłopca imieniem Staszek autorstwa Tomasza Duszyńskiego. Nie jestem zwolenniczką czytania książek poza kolejnością ustaloną przez autora, ale w tym przypadku można to pominąć. Głównym i zarazem tytułowym bohaterem jest Staszek Wolski który razem z przyjaciółmi: Karolem, Antkiem i Tao przeżywają niezwykłą przygodę związaną z podróżami w czasie oraz z ostatnimi smokami. 
Staszek i Karol, robiąc porządki na strychu, zostają wciągnięci przez magiczny kufer i lądują w latach 70. ubiegłego wieku w Chinach, gdzie nie z własnej woli zostają wplątani w niezapomnianą przygodę i spotykają wyglądającą znajomo Tao. Niedługo potem w naszym świecie Antek domyśla się, dlaczego jego przyjaciele zniknęli, rusza im na pomoc, ale ląduje w sadzawce przy domu starego mistrza, który... 

Powieść jest skierowana do młodszych nastolatków, dla mnie jako dla czytelniczki z większym doświadczeniem stanowiła niewymagającą, przyjemną lekturę. W książce występuje narracja trzecioosobowa, jest wiele krótkich rozdziałów, które mają małe ciekawe ilustracje nad tytułami. W tekście występuje wiele zabawnych dialogów oraz mądrych sentencji mających na celu przekazanie ważnych wartości, dotyczących między innymi przyjaźni. Polecam młodszym czytelnikom i nastolatkom.

Julia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger