13 kwietnia

"Reguła myśli" James Dashner - recenzja

Tytuł: "Reguła myśli"
Autor: James Dashner
Gatunek: fantastyka
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Albatros
cykl: doktryna nieśmiertelności, tom 2


Książka Jamesa Dashnera "Reguła myśli" to druga część cyklu doktryna nieśmiertelności. Zakończenie pierwszego tomu sprawiło, że byłam bardzo ciekawa dalszego ciągu tej historii. Sytuacja zrobiła się nieciekawa, kiedy Michael zorientował się, że jest... tworem!, czyli programem komputerowym umieszczonym w ludzkim ciele. 
Teraz nasz bohater budzi się na Jawie, w ciele zupełnie mu obcego człowieka, nastolatka Jacksona Portera. Chłopak musi odnaleźć dwójkę towarzyszy, Sarę i Brysona, ale to nie jest takie proste, gdyż nigdy nie spotkali się na Jawie. Wszystkie spotkania odbyli w VirtNecie, grając w różne gry, a ostatnio - śledząc Kaine'a. Gdy udaje mu się odnaleźć Sarę, zostają uprowadzeni jej rodzice. Tymczasem agentka Weber przekonuje ich, że tylko oni są w stanie uratować świat przed zagładą, gdy twory zajmą miejsce ludzi... 
Trójka przyjaciół przeżywa wiele przygód wchodząc do gier przez VirtNet, aby wytropić cyberterrorystę i pomóc SVN, instytucji zajmującej się bezpieczeństwem w świecie wirtualnym. Ostateczna rozgrywka ma nastąpić w grze "Głębia życia", ale czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? 

Polecam tę powieść wszystkim miłośnikom literatury fantastycznej i nie tylko. Autor trzyma czytelnika w napięciu i niepewności do ostatniej strony, a ten drugi niczego nie może być pewny. Zakończenie mocno zaskakuje!

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger