22 czerwca

"Poradnik nastolatki" Aleksander Minkowski, dr Lilianna Minkowska - recenzja

Tytuł: "Poradnik nastolatki"
Autor: Aleksander Minkowski i dr Lilianna Minkowska
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 411
Wydawnictwo: Siedmioróg


Do tej pory przeważnie sięgałam po książki fabularne, w których zawarte są niesamowite przygody bohaterów. Nie sądziłam, że "Poradnik nastolatki" tak mnie zaciekawi.

Jest to książka, którą czyta się szybko i przyjemnie. Sądzę, że powinna znaleźć się w biblioteczce wielu nastolatek. Poradnik dotyka ogromnej liczby tematów i pytań, z którymi już nie jeden raz mogłyśmy się zmagać. Wszystkie tematy są obszernie rozwinięte i mogą dotyczyć najprostszych rzeczy, takich jak nasze ciało, nasze postawy, skutki postanowień czy odpowiednia dieta, ale mogą dotyczyć także trudniejszych spraw, takich jak związek, choroby, a może i kłótnia z najlepszą przyjaciółką. Poradnik ten pozwala nam spojrzeć na wiele spraw z całkowicie innej perspektywy. 

Bardzo podoba mi się motyw "dobrych rad", które znajdują się w każdym rozdziale. Potrafią być naprawdę ciekawe i pomocne. Oczywiście nie mogłabym nie wspomnieć również o ślicznych ilustracjach, które tak jak "dobre rady" są w każdym rozdziale. Aż mnie napawała ochota na pokolorowanie ich!

Cały tekst jest zrozumiały, a każdy kolejny rozdział ma wspólne elementy z poprzednimi, co powoduje ciągłość i spójność. Książka ta działa tak, że im więcej czytasz, tym więcej chcesz się jeszcze dowiedzieć.

Naprawdę polecam ją wszystkim nastolatkom. Kto wie, jakie problemy uda się za jej pomocą rozwiązać i na jakie pytania znajdzie się w niej odpowiedź?

Pozdrawiam, 
Agnieszka Leśniak


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger