22 czerwca

"Nosek i jego taksówka", "Nosek znajduje krzesło" - Sven Nordqvist - recenzja

Autor: Sven Nordqvist 
Gatunek: literatura dziecięca
Liczba stron: 32; 32
Wydawnictwo: Media rodzina


Obie części "Noska" opowiadają o przygodach tytułowego bohatera, misia, który na swojej drodze spotyka różnorakie przedmioty i osoby. Jest on bardzo nimi wszystkimi zafascynowany, ciekawy czym lub kim są, do czego służą lub co robią. 

"Nosek znajduje krzesło" to historyjka o tym, jak słodki miś znajduje krzesło i bez wiedzy czym ono jest pyta przechodniów o identyfikacje przedmiotu. Kiedy wreszcie się dowiaduje, na swojej drodze spotyka takie stworzonka, jak Śmigacz czy Filutka, by razem rozprawiać nad działaniem krzesła i wreszcie posiąść tę wiedzę. 

W następnej części, "Nosek i jego taksówka", nasz bohater odnajduje taczkę i używa jej jako taksówki, żeby świetnie się bawić, wożąc swoich przyjaciół. 

Książeczki są bardzo cieniutkie, napisane w łatwy, przyjemny sposób, idealny dla bardzo młodych czytelników albo czytelniczych rodziców, chcących zabawić pociechy lekturą. Dodatkowo, obie książki są pełne uroczych obrazków, ilustrujących po kolei wydarzenia, przytrafiające się Noskowi. 

Myślę, że będą dla dzieci nie tylko interesujące czytelniczo, ale także wizualnie, bo nawet ja sama nie mogłam oprzeć się postaci Noska. Czcionka jest bardzo czytelna, a wydanie schludne i ładne. Uważam, że Nosek zabawi niejeden wieczór, utulając do snu dzieciaki i ich rodziców.

Ola


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger