02 listopada

"Ściana sekretów. Wiem, kto go zabił" Tana French - recenzja

Tytuł: "Ściana sekretów. Wiem, kto go zabił"
Autor: Tana French
Gatunek: kryminał
Liczba stron: 608
Wydawnictwo: Albatros 


Książka Tany French to nie tylko kryminał, ale również psychologiczny przewodnik po umysłach nastolatek będących w okresie dojrzewania psychicznego, emocjonalnego, fizycznego. 
Główni bohaterowie to detektyw Stephen Moran i detektyw Antoinette Conway, którzy próbują rozwiązać sprawę zabójstwa Chrisa, uczącego się w szkole dla chłopców. Wśród postaci poznajemy również uczennice żeńskiej szkoły Świętej Kildy pod Dublinem. Jest to grupka dwóch rywalizujących ze sobą zespołów dziewcząt. Jeden to banda Joanne Heffernan. Drugim obozem rządzi Julia Harte. Do drugiej grupy należy m.in. Holly Mackey, która przynosi detektywowi kartkę z tablicy sekretów z napisem wyciętym z gazety "Wiem, kto go zabił" i prosi o pomoc w rozwiązaniu tej tajemnicy. Detektywi poruszają się w świecie nastolatek, który okazuje się być zamkniętym kręgiem, do którego nie każdy jest wpuszczany, a jeżeli już jest, to na ich prawach i tylko pod ich kontrolą. Uczennice okazują się być bardzo przebiegłe i złośliwe, ale z drugiej strony kruche i bardzo naiwne...
Książka może się spodobać młodzieży, która może podczas lektury odkryć swoje własne relacje i sytuacje ze swojego życia w grupie rówieśników. Może także być przewodnikiem dla dorosłych, który pokaże im, jak silne są relacje rówieśników oraz jak wielką rolę odgrywają dorośli w życiu swoich dzieci. To, co mnie spodobało się najbardziej, to fakt, że autorka dostrzegła i ukazała, jak ważne są relacje rówieśnicze oraz dorosłych z dziećmi i jak powinno się rozmawiać z nastolatkami. Polecam gorąco!

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger