15 listopada

„I wrzucą was w ogień” Piotr Patykiewicz - recenzja

Tytuł: „I wrzucą was w ogień”
Autor: Piotr Patykiewicz
Liczba stron: 447
Gatunek: powieść przygodowa, postapokalipsa
Wydawnictwo: Sine Qua Non


Książkę tę wybrałem, gdyż postapokalipsa jest jednym z moich ulubionych tematów książek. Cieszę się, że wybrałem ją do recenzji, gdyż okazała się bardzo ciekawa.
„I wrzucą was w ogień” jest kontynuacją książki „Dopóki nie zgasną gwiazdy”. Wydarzenia tej książki rozgrywają się 25 lat po wydarzeniach z poprzednika, czyli po odejściu ludzi z Gór i osiedleniu się na Podgórzu. Ludzie dalej muszą zmagać się ze srogą zimą, zimnem, częstym brakiem żywności i parchem, chorobą której za wszelką cenę osadnicy nie chcą wpuścić do osady. Część ludzi mieszka wprawdzie w Mieście, ale i tak muszą troszczyć się głównie o to, by mieć za co kupić jedzenie, gdyż ogrzewanie jest doprowadzane do domów rurami. Ludzie chorzy na parcha są wyłapywani przez strażników. W tej części towarzyszymy trzem głównym bohaterom – Kacprowi, którego historie poznaliśmy w poprzedniej części i który po tym wszystkim został Kopaczem, Maćkowi, synowi Kacpra, który został myśliwym, jak większość chłopaków ze wsi i Kaśce – córce Kacpra, której nie podoba się życie w osadzie i postanawia z niej odejść, by dogonić marzenia o życiu w Mieście. 
W książce podoba mi się dopracowana fabuła, gdyż jest w niej umieszczonych wiele zwrotów akcji i historia jest ciekawie opowiedziana. Bohaterowie zostali świetnie przedstawieni przez autora książki, a postapokaliptyczny świat został fantastycznie przedstawiony.
Książkę poleciłbym wszystkim fanom postapokaliptycznego świata, gdyż walka o przetrwanie jest tu pięknie przedstawiona, a świat dobrze skonstruowany. Mogę też ją polecić osobom, które lubią powieści przygodowe, gdyż przeżycia, historie i przygody bohaterów są bardzo ciekawie opowiedziane.

Jakub


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger