22 stycznia

Nie naruszaj moich granic! - DKE

22 stycznia 2016 roku po raz drugi w tym roku szkolnym miało miejsce spotkanie Klubu Dyskusyjnego. Tym razem rozmawialiśmy o przyjaźni, wybaczaniu i granicach prywatności. Temat trudny, ale ciekawy i warty uwagi. Ustaliliśmy zasady dobrej dyskusji i ruszyliśmy dalej. Wprowadzeniem do dyskusji był fragment książki Barbary Ciwoniuk "Musisz to komuś powiedzieć" oraz film od autorki powieści z zasobów Biblioteki Ja czytam! wydawnictwa Operon. 

Ponieważ część osób uczestniczyła w klubowym spotkaniu po raz pierwszy, poświęciliśmy trochę czasu na poznanie się i zaprezentowanie reszcie grupy swoich cech charakteru. Każdy wypisał na kartce swoje imię w pionie i do każdej literki musiał wymyślić cechę charakteru, która do niego pasuje. Jak się okazało, wcale nie było to proste zadanie, bo ciężko mówi się o sobie i trudno jest znaleźć szybko w sobie konkretne cechy. Jednak udało się, a podczas obrony swoich racji (np. gdy jakaś cecha została napisana od tyłu z braku takiej, która pasowałaby do literki z imienia) było sporo śmiechu.


Po takim sympatycznym wstępie przeszliśmy do przeczytania fragmentu książki i rozmowy o tym, jak rozumiemy przyjaźń i granice, które wyznaczamy sobie i innym. 
Jako podsumowanie stworzyliśmy krótką i zabawną historyjkę o przyjaźni z pomocą kostek Story Cubes. Zajęcia były bogate w treści, pełne emocji i ciekawe. Niedługo kolejne spotkanie, na które zapraszamy wszystkich chętnych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger