25 stycznia

„Śmierć sprzedawcy dywanów” Karin Wahlberg - recenzja

Tytuł: „Śmierć sprzedawcy dywanów”
Autor: Karin Wahlberg
Gatunek: kryminał
Liczba stron: 453
Wydawnictwo: Świat Książki
seria: Claes Claesson, tom 7


Przeczytałam już wszystkie wcześniej wydane kryminały Karin Wahlberg z serii o komisarzu Claesie Claessonie i lekarce Veronice Lundborg, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po siódmą książkę z serii.
Autorka doskonale przeplata wątek kryminalny z życiem osobistym, problemami, romansami i pracą głównych postaci, czyniąc przez to opowieść bliższą czytelnikowi, bardziej rzeczywistą.
Przyjazna oku czcionka, przejrzystość tekstu, ale też wielowątkowość, tajemniczość i częsta zmiana akcji powodują, że od lektury trudno się oderwać. Jak u Agaty Christie, o rozwiązaniu dowiadujemy się na samym końcu, jak już poskładane zostaną wszystkie fakty, a te często odkrywane są zupełnie przypadkowo.
W Turcji zostaje zamordowany szwedzki handlarz dywanami. Nasz główny bohater musi udać się do obcego kraju, aby podjąć trop do rozwiązania sprawy. Wszystkie wątki powiązane są ze szczególnym, bardzo wartościowym dywanem. Sprawę gmatwa to, że główny bohater posiada też piękny, stary dywan – pamiątkę rodzinną, który pojawia się, znika i odnajduje. Przy okazji wyjaśniania morderstwa odkryte zostają tajemnice rodzinne, romanse i zbrodnie. Polecam gorąco wszystkim sympatykom kryminałów.


Elka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger