14 kwietnia

„Musisz to komuś powiedzieć” Barbara Ciwoniuk - recenzjaBohaterką książki pt. „Musisz to komuś powiedzieć” Barbary Ciwoniuk jest piętnastoletnia Milena. Opowieść rozpoczyna się wraz z zakończeniem roku szkolnego. Milena po odebraniu świadectwa udaje się z koleżankami do pobliskiej restauracji. Tam zauważa Pawła, w którym od niedawna jest zakochana, ale chłopak niestety nie jest nią zainteresowany i nie odwzajemnia jej uczucia. Pewnego dnia w jej domu zjawia się jednak inny chłopak, o imieniu Łukasz. Jest to syn koleżanki jej mamy. Dziewczyna wraz z nim udaje się do Magdalenowa, gdzie mieszkają dziadkowie jej najlepszej przyjaciółki Kamy. Milena zauważa tam, z jakim towarzystwem ma do czynienia. Chodzi o to, że większość jej znajomych pali, pije alkohol, a nawet sięga po narkotyki. Milena stara się chronić swoją przyjaciółkę, która tak naprawdę jest zagubiona i sięga po wszystko, co akurat jest modne.

Pewnego dnia Milena wyjeżdża na zlot fanów Marii Konopnickiej, gdzie poznaje Piotra. Uczestnicy zastanawiają się tam nad twórczością pisarki, poszukują ważnych treści, które mogłyby im pomóc odpowiedzieć na pytanie: Jaką była matką, pisarką i z czego czerpała inspirację. Rozmawiają również na temat jej intymności.

Autorka książki porusza tematy ważne w życiu każdego nastolatka. Niebezpieczeństwa, które wynikają z bezmyślności, przyjaźń, miłość czy tolerancja seksualna, choć moim zdaniem taki temat nie powinien być poruszany w książkach młodzieżowych. Książka napisana jest łatwym językiem i szybko się ją czyta. Zawiodło mnie tylko zakończenie książki... Zachęcam do przeczytania. (Szczególnie fanów M. Konopnickiej). 

Monika

Za książkę dziękuję Wydawnictwu 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger