16 kwietnia

"Perfekcjonistka" Iwona Sobolewska - recenzjaRecenzowany tytuł został wydany w 2012 roku przez wydawnictwo Damidos. Po raz kolejny byłam mile zaskoczona, gdyż książka bardzo mi się spodobała. Początkowo nie byłam do niej przekonana, ponieważ nie czytam zbyt często książek polskich autorów.

Krótko mówiąc, „Perfekcjonistka” jest utworem skierowanym głównie do młodzieży. Opowiada o typowych problemach nastolatków - pierwsza miłość, szkoła, ukryty talent... Jednak ten tytuł wcale nie jest taki zwyczajny, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Nietypowe jest to, że książka ma formę dziennika, który opisuje poszczególne dni z życia Julity.

Dziewczyna opowiada nam o swojej rodzinie i przyjaciołach. Trudno jest jej żyć w cieniu starszej siostry, która chodzi do szkoły tanecznej i jest pupilką rodziców, ale okazuje się, że Julita też ma jakieś nietypowe zdolności... Na zabawie sylwestrowej dziewczyna zostaje zmuszona do wzięcia udziału w karaoke, ten jeden występ ujawnia jej ogromny talent do śpiewu. Julita chce spróbować, chce przenieść się do szkoły muzycznej i, jak się potem okazuje, całkiem dobrze sobie w niej radzi. W międzyczasie dziewczyna poznaje uroczego Daniela - maturzystę o cudownym uśmiechu. Rodzi się między nimi uczucie, a Julita musi zdecydować czy chce się angażować w związek.

„Perfekcjonistka” to książka pełna humoru, ale i problemów, które mogą dotyczyć każdego.  Bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta, ponieważ jest stosunkowo krótka. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to jest całkiem przystępna, to znaczy miła dla oka i pasująca do treści utworu. Szczerze polecam.

Edelline

Za książkę dziękuję wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger