06 września

"Wybrana" Naomi Novik - recenzja

Tytuł: "Wybrana"
Autor: Naomi Novik
Gatunek: fantastyka, fantasy
Liczba stron: 507
Wydawnictwo: REBIS


Do przeczytania tej powieści skłoniła mnie adnotacja wydawcy o pochodzeniu autorki i nawiązaniu w tej opowieści do polskich baśni. Rzeczywiście, po przeczytaniu lektury odnalazłam te powiązania, a nawet nazwy własne brzmią dziwnie znajomo.
Książka jest napisana przejrzyście, wydawca zadbał o miłe dla oka rozmieszczenie tekstu i wyrazistą czcionkę.
Bohaterka powieści fantasy - Agnieszka, córka drwala – zostaje wybrana przez Smoka (czarodzieja) mieszkającego w ponurej Wieży. Jej niezwykłe umiejętności powodują, że w niedługim czasie staje się czarownicą, choć nie obywa się bez różnych komplikacji. Uparcie podąża swoją ścieżką i niejednokrotnie sprzeciwia się swemu nauczycielowi, z którym wiąże ją przyjaźń i coś więcej. Jej dobroć i miłość do ludzi sprawiają, że zawsze stara się im pomóc. Oczywiście na jej drodze nie zabraknie spotkań ze złem. Największym postrachem jest dla wszystkich Bór. Czy Agnieszce uda się ocalić przyjaciół, królestwo i poznać tajemnicę Królowej Boru - dowiecie się, kiedy przeczytacie tę baśń. 
Akcja powieści toczy się bardzo szybko. Pojawiają się coraz nowsze wydarzenia i komplikacje. Nie brak czarów, potworów i lejącej się krwi. Serdecznie zachęcam do tej fascynującej lektury.


Elka


1 komentarz:

  1. Mi się bardzo podobało :). Zwykle nie lubię mroczniejszych powieści, ale tutaj płynna akcja mi nawet za dużo czasu na przerażanie się nie zostawiała ;). Bardzo lubię tę Autorkę. Czekam niecierpliwie na ostatnią część jej historycznego fantasy o smokach :).

    http://zakamarek2013.blogspot.com/2015/09/wybrana.html

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger