11 września

"Ogień" James Patterson, Jill Dembowski - recenzja

Tytuł: "Ogień"
Autor: James Patterson, Jill Dembowski
Gatunek: literatura młodzieżowa, fantasy
Liczba stron: 350
Wydawnictwo: Albatros

seria: Czarodzieje, tom 3"Ogień" to trzecia część serii Czarodzieje napisanej przez Jamesa Pattersona w różnych duetach. Tom trzeci napisał razem z Jill Dembowski.
Jest to już ostatni tom trylogii opowiadający losy rodzeństwa czarodziejów Whitforda (Whit) i Wisterii (Wisty) Wszechdobrych, którzy toczą partyzancką walkę z Tym, który jest Jednym (przypomnę, że to dyktator o potężnej mocy) i partią Nowy Ład, która pod jego władzą rządzi Nadziemiem. Po publicznej egzekucji rodziców Whit i Wisty są zrozpaczeni, grupa rebeliancka upadła. Wydaje się, że Jedynego nie da się pokonać, zwłaszcza że do osiągnięcia pełnej potęgi brakuje mu tylko jednego, Ognia - magicznego daru Wisty. Nasi bohaterzy tułają się po Nadziemiu oglądając skutki działań Nowego Ładu i próbując znaleźć nową nadzieję.
Tę powieść, tak jak poprzednie części, czyta się bardzo szybko i łatwo ze względu na młodzieżowy język i sarkastyczne uwagi głównych postaci. Wielkim minusem dla mnie jest przewidywalność, ponieważ można dosyć łatwo zgadnąć, jak to wszystko się zakończy oraz oklepany schemat powtarzający się w wielu młodzieżowych książkach (tragedia, szukanie nowej nadziei, znalezienie nadziei, wielkie starcie i happy end). Nie twierdzę, że seria Czarodziej jest zła. Jest naprawdę przyjemna w lekturze i nie żałuję czasu, który jej poświęciłam.

Szczególnie polecam ją początkującym, niewymagającym miłośnikom literatury fantastycznej.

Julia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger