21 września

"Koronacja" Boris Akunin - recenzja

Tytuł: "Koronacja"
Autor: Boris Akunin
Gatunek: kryminał
Liczba stron: 333
Wydawnictwo: Świat Książki
cykl z Erastem Fandorinem, tom 8


Powieść Borisa Akunina "Koronacja" to kolejna pozycja kryminalno-przygodowa, która prowadzi nas w XIX wiek, do Moskwy, gdzie lada chwila ma się odbyć koronacja cara Mikołaja II z rodu Romanowów. Wszystko przebiega zgodnie z panującym protokołem, gdy podczas spaceru, w parku Nieskucznym, zostaje porwany czteroletni syn Wielkiego Księcia Georgija Aleksandrowicza - Michał. Do akcji wkracza Erast Fandorin, który, mimo początkowej niechęci, zostaje jedynym, który może uratować chłopca oraz honor rodziny cesarskiej. Zna on porywacza, wie, że to człowiek bez skrupułów. Doktor Lind, czyli nasz czarny charakter, życzy sobie przekazania największych klejnotów od rodziny cara, by na koniec zażądać "Orłowa", brylant zdobiący carskie berło, jednocześnie będący głównym elementem podczas koronacji. 
Wśród bohaterów pojawia się służący Afanasij Ziukin, który staje się pomocnikiem Fandorina i to on relacjonuje nam przebieg wydarzeń. 
Jest to kolejna powieść pełna przygód i z bardzo nieprzewidywalnym zakończeniem. Napisana pięknym literackim językiem, który aż przyjemnie się czyta. Rozbudowana fabuła bardzo wciąga, a dobrze nakreślone postaci można sobie łatwo wyobrazić. Oczywiście nie zabrakło również wątku miłosnego, 
Polecam gorąco, nawet tym, którzy nie gustują w kryminałach. Na pewno się nie zawiodą. 

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger