10 października

"Pierwszy dzień w szkole" Helena Bross - recenzja


Tytuł: "Pierwszy dzień w szkole"

Autor: Helena Bross
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: DEBIT
Seria wydawnicza: klasa 1 b, tom 1


Książeczka "Pierwszy dzień w szkole" to pierwszy tom serii wydanej przez Wydawnictwo Debit dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaprzyjaźniają się z literaturą. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6 - 9 lat, które już w miarę dobrze radzą sobie z czytaniem.

Julka i Oliwka, przyjaciółki od serca, rozpoczynają swoją szkolną karierę. Obie nie mogą się już doczekać chwili, kiedy przekroczą próg szkoły i swojej nowej klasy. Wraz z kolegą z grupy przedszkolnej, Kubą, zastanawiają się, jak to będzie i czy im się spodoba. Chłopiec ma starszego brata, Wiktora, który od tego roku będzie już uczniem piątej klasy, więc wie wszystko o szkole i zwyczajach w niej panujących. Kiedy Wiktor zdradza dzieciakom tajemnicę ducha zamieszkującego szkolną piwnicę i w dodatku trójka przyjaciół dostrzega coś podejrzanego przez okienko piwniczne, przerażone dziewczynki decydują się jednak nie iść do upragnionej szkoły. Jak skończy się ta historia? Czy dzieci rozwiążą zagadkę ducha w piwnicy? I kto ruszy im na pomoc, by wyjaśnić wszystko zanim rozpocznie się rok szkolny? 

Książeczka jest pięknie wydana. Ma twardą okładkę, która doskonale chroni kredowe kartki. Tekst uzupełniają piękne, kolorowe ilustracje. Duża czcionka ułatwia czytanie, więc młodzi czytelnicy będą mogli z powodzeniem poznać historię dwóch przyjaciółek samodzielnie. Fabuła jest również doskonałym materiałem do rozmów z dzieckiem. Znajdziemy tutaj takie tematy, jak lęk przed nieznanym, fantazjowanie czy straszenie innych oraz propozycję rozwiązania powstałego problemu.

Zoja

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger