23 października

"Opowieści o zwierzętach" Wioletta Święcicka - recenzja

Autor: Wioletta Święcicka
Gatunek: literatura dziecięca
Liczba stron: 16
Wydawnictwo: Siedmioróg
Seria: Opowieści o zwierzętach  


Są to książeczki dla dzieci z kategorii bajki, serii: „Opowieści o zwierzętach”, których autorką jest Wioletta Święcińska. Wydawcą książek jest wydawnictwo „Siedmiogród” z siedzibą we Wrocławiu. 

Pierwsza z nich to historia o chłopcu i jego przyjacielu osiołku o imieniu Barnaba. Przypadkiem spotykają w lesie kolegę Jacka, który wozi drewno swoim nowym traktorem. Nie zwracając uwagi na hałas i przerażenie leśnych zwierząt, śmieje się z powolnego osiołka Antka. Jakież jest jego zdziwienie, gdy to właśnie Antek i jego stary osioł niosą mu pomoc, kiedy „super” traktor ugrzązł w błocie. 

Druga to historia o przyjaźni między dziećmi a delfinem i o niesieniu wzajemnej pomocy. Na początku to dzieci ratują życie ssaka, a potem Nosek uwalnia przyjaciół Krzysia i Julki z opresji, holując łódź do brzegu. 

Trzecia to historyjka o Zosi i Promyku – pięknym koniu o kasztanowej sierści, który w ramach podziękowania za okazaną pomoc przy wyczyszczeniu kopyta, wygrywa wyścig, co było marzeniem małej dziewczynki. Zdobycie pierwszego miejsca jest okupione pracą i treningami przyjacielskiej pary, ale po zwycięstwie, koń wypuszczony zostaje na wolność. 

Książeczki są kolorowe i bogato ilustrowane, a realistyczne obrazki zainteresują najmłodszą grupę czytelników. Liczą po kilka stron, a tekst jest idealny do czytania dla dzieci, które właśnie się tego uczą. Może słów w tych pozycjach jest niewiele, ale treści DUŻO. Warto po nie sięgać.

Danusia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger