22 listopada

"Łamigłówki mądrej główki" Roger Rougier - recenzja


Tytuł: "Moje pierwsze zadania logiczne (6-7 lat)",
            "Uczę się logicznego myślenia (6-8 lat)",
            "Szkoła logicznego myślenia (9-11 lat)"
Autor: Roger Rougier
Gatunek: literatura dziecięca; łamigłówki
Liczba stron: 54, 64 i 64
Wydawnictwo: Siedmioróg
Seria: Łamigłówki mądrej główki

Do obejrzenia tych książeczek skłoniła mnie wiadomość usłyszana w radio, że poziom logicznego myślenia wśród uczniów znacznie się obniżył.

W serii spodobało mi się zróżnicowanie pod względem wieku dzieci – trzy książeczki obejmujące różne roczniki od 6 do 9 lat.

Każda książeczka zawiera ponad 100 zadań logicznych, które są ułożone od najłatwiejszego do najtrudniejszego i w tej kolejności, za radą autora, należy je rozwiązywać. Są w niej wskazówki dla rodziców i nauczycieli oraz rozwiązania do wszystkich zadań. Najważniejszą radą jest zachęcanie dziecka do wysiłku umysłowego i podejmowania prób rozwiązania oraz chwalenie go nawet wtedy, gdy nie uda mu się wykonać zadania.

Zagadki i zadania logiczne rozmieszczone są na stronicach książeczek w specjalny sposób. Każda strona ma swój tytuł, rysunki i dobrane tematycznie zadania o charakterze zabawowym. Ma to na celu zmotywowanie dziecka do rozwiązania zadań.

Aby poziom logicznego myślenia naszych dzieci się podwyższył, wskazane jest wykonywanie przez nich zadań – takich jak te w serii ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI. Dlatego zachęcam rodziców do zakupu książeczek, a dzieci do samodzielnego rozwiązywania zadań.

elka

Przykładowe strony:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger