16 października

"Pechowa klasa nr 13 – Przegrane wygrane" Honest Lee i Matthew J. Gilbert - recenzja

Tytuł: "Pechowa klasa nr 13 – Przegrane wygrane"
Autor: Honest Lee i Matthew J. Gilbert
Gatunek: literatura dziecięca
Liczba stron: 144
Wydawnictwo: Jaguar

,,Pechowa klasa nr 13” Honesta Lee i Matthew J. Gilberta jest książką przeznaczoną dla dzieci, aczkolwiek nawet młodzieży miło się ją czyta. W książce ukazane są historie dzieci, nauczycieli, a nawet chomika z tytułowej klasy.

Pechowa dotychczas nauczycielka wygrywa czek na 28 000 000 000 złotych. Postanawia podzielić się nagrodą po równo z każdym swoim uczniem (i chomikiem), obecnym tego dnia w szkole, co daje po 1 037 037 037 złotych i 4 grosze na głowę. Każdy obdarowany ma swój wyjątkowy pomysł na wykorzystanie pieniędzy. Niektórzy kupują sobie krowę, inni sprowadzają Francję na swoje podwórko, a jeszcze inni, niestety, tracą wygraną w dziwny i podejrzany sposób...

Lektura sprawia, że na twarzy czytelnika pojawia się często uśmiech. Jedyną wadą jest to, że ta książka jest zdecydowanie za krótka. Autorzy zachęcają do jej kontynuowania, poprzez napisanie własnego rozdziału, w którym możemy przeznaczyć na jakiś cel swoją część wygranej. Polecam ją nie tylko uczniom szkoły podstawowej, ale również starszym czytelnikom.

Bartek


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger