31 maja

"Wombat Maksymilian i misja na dachu świata" Marcin Kozioł - recenzja

Tytuł: "Wombat Maksymilian i misja na dachu świata"
Autor: Marcin Kozioł
Gatunek: literatura dziecięca
Liczba stron: 250
Wydawnictwo: EDIPRESSE Książki
Cykl: Wombat Maksymilian, tom 2


Książki podróżnicze są ostatnio bardzo modne. Modne w dobrym tego słowa znaczeniu, bo dzięki takim książkom, pięknie wydanym i pełnym ciekawostek z całego świata, dzieci mają szansę poznać swoich rówieśników z różnych krajów, ich codzienność, problemy i radości. Do książek tego typu zalicza się również drugi tom przygód wombata Maksymiliana. W tej części Maks opowiada młodym czytelnikom o Nepalu. 

Książka pełna jest zdjęć ilustrujących opowieść małego wombata. Ponadto oprócz jego historii w tekście pojawiają się wtrącenia autorstwa Taty Wombata i przyjaciółki Maksa, Zuzy. Dodają oni do opowieści małego podróżnika garść informacji o miejscach, przedmiotach i ludziach, których przedstawia nam Maks. W tekście pisanym prostym językiem pojawiają się od czasu do czasu trudniejsze słowa, ale autor nie pozostawia czytelnika bez podania (w zabawny sposób) jego definicji.

Oprócz samej lektury na młodych odkrywców czekają tajemnicze kody, które można zeskanować smartfonem przy pomocy specjalnej aplikacji. Pod kodami ukryte są dodatkowe atrakcje w postaci filmów, mapek czy dźwięków. Jeśli ktoś nie ma smartfona, kody można aktywować również na stronie internetowej Maksymiliana.

Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie. Ma sporą czcionkę, więc nawet początkujący czytelnik może ją spokojnie czytać sam. Jest idealna na prezent dla małego czytelnika, więc polecam całym sercem.

Zoja


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger