10 maja

"Waleczna Czarownica" Danielle L. Jensen

Tytuł: "Waleczna Czarownica"
Autor: Danielle L. Jensen
Gatunek: fantasy
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Galeria Książki

Cykl: Klątwa (tom 3)


"Waleczna Czarownica" jest zakończeniem historii Cécile i Tristana, czyli pięknej rudowłosej czarownicy i księcia trolli. Do tej pory ich życie nie było łatwe, ale jak się okazuje, zawsze może być gorzej. Droga do szczęścia usłana jest wieloma trudnościami. Bohaterowie muszą zmierzyć się z uwolnionymi od klątwy trollami, pragnącymi władać królestwem, a także z nieśmiertelnymi elfami, upominającymi się o wypełnienie złożonych obietnic. Czy uda im się podołać tym wszystkim wyzwaniom? Czy uratują mieszkańców Wyspy? Na szczęście z pomocą przybywają przyjaciele - Sabine, Chris, Marc oraz Vincent i Victoria. Razem są o wiele silniejsi, a z dzięki magii Cécile i trolli mogą przeciwstawić się trudnościom.

Ostatni tom trylogii jest niewątpliwie najbardziej emocjonujący. Mniej w nim wątków romantycznych, ale w zamian za to otrzymujemy wartką akcję. Autorka nie pozwala bohaterom nawet na chwilę wytchnienia i ciągle nawarstwia kolejne kłopoty. Dowiemy się również wiele o poświęceniu i miłości silniejszej niż śmierć.

Łatwo się domyślić, że najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie, które jest niezwykle oryginalne, słodkie, ale i gorzkie, inne niż wszystkie. Jeszcze długo po przeczytaniu ostatnich słów nie mogłam pozbierać myśli. Trudno też było mi pożegnać się z wszystkimi bohaterami i rozpocząć czytanie innej książki. Z pewnością "Waleczna Czarownica" daje do myślenia i rozstraja emocjonalnie. Jest godnym zakończeniem całej trylogii oraz idealnym podsumowaniem. Myślę, że spodoba się wszystkim fanom serii, a tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z poprzednimi tomami, szczerze zachęcam.

Edelline


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger