30 maja

"Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych" Ewa Martynkien - recenzja

Tytuł: "Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych"
Autor: Ewa Martynkien
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 123
Wydawnictwo: EDIPRESSE Książki


Pięknie wydana książka o przygodach detektywa Łodygi z powodzeniem może być prezentem dla dziecka w wieku 4 - 7 lat. Twarda oprawa, piękne ilustracje i mnóstwo ciekawych zadań - to recepta na przyjemnie spędzony czas z dzieckiem. 

Tytułowy bohater, czyli wspomniany detektyw Łodyga, bardzo interesuje się ekologią i ważne są dla niego sprawy związane z ochroną środowiska. Wraz z nim w książce występują Zosia, Amelka i Tadzik oraz Hubert, przesympatyczne rodzeństwo. Dzieci wzywają detektywa na pomoc, kiedy ich szafkę opanowuje tajemnicze COŚ, a także gdy w mieszkaniu robi się nagle... basen czy kiedy trzeba koniecznie jechać na biegun, żeby ratować polarne niedźwiedzie. Dzieci wraz z detektywem przeżywają znacznie więcej przygód, o których tu nie napiszę, żeby nie psuć zabawy czytelnikom. Mogę zdradzić tylko, że rozdziały są bardzo krótkie, ale pełne interesujących treści. Detektyw w przystępny sposób tłumaczy dzieciom ważne sprawy związane z ekologią.

Oprócz historyjek do dyspozycji czytelników są czyste kartki szkicownika dla małego twórcy, a także zadania do wykonania, np. jak z foliowej torebki stworzyć myszkę czy jak wykonać strażnika energii.

Ciekawe, jaka jeszcze potwornie potworzasta katastrofa czeka naszych bohaterów? Polecam wszystkim dzieciakom, zarówno tym, dla których istotne są sprawy ochrony środowiska, jak i tym, które jeszcze nie mają o takich tematach pojęcia.

Zoja


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger