11 maja

Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne red. Harlan Coben - recenzja

Tytuł: "Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne"
Autor: red. Harlan Coben
Gatunek: kryminał
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Albatros


Lubisz zagadki, morderstwa i sprawy kryminalne? Ta książka jest idealna dla Ciebie! Autor zebrał serię opowiadań kryminalnych, które uważa za najlepsze!
Momenty pełne grozy, tajemnice, które chcą odkryć niektóre osoby, nieuniknione zagadki. Detektywi, śledztwa, ofiary, winni. 

Książka zawierająca dwadzieścia fantastycznych opowiadań wybranych przez samego Harlana Cobena. Zaskakujące opowieści, w których występuje nie tylko zbrodnia, ale także kara. 
Odnajdywanie sensu życia, skradzione przedmioty, morderstwa, dzieciobójstwo. Lejąca się dookoła krew, zaginione osoby, których nie sposób odnaleźć. Nieznajomi i fałszywcy. 

Jedno z opowiadań, „Diamond Alley”, opowiada o kilku ludziach, a raczej nastolatkach wkraczających w dorosłe życie. Podczas ostatniego roku szkoły średniej zamordowano ich koleżankę. W tym samym momencie Piraci z Pittsburgha wygrali baseballową World Series. Czy są oni przyczyną morderstwa? A może to przyjaciele zamordowanej dopuścili się takiego czynu? Miejsce na obrazie i miejsce na świecie. Czy bliscy ze szkoły dziewczyny okażą się niewinni? „Pozbywamy się wszelkich śladów poczucia winy...”. Czyżby to oni? Przeczytajcie, a się dowiecie, być może nawet wysnujecie nową koncepcję na ten temat. :D

Ostatnie opowiadanie, a mianowicie „Martwy od dawna”, ujęło mnie najbardziej. Dość okrutne i brutalne. Kratch zmarł. Czterdzieści tysięcy woltów przepływających przez niego, smażenie się ciała i zastopowanie akcji serca. Autopsja, podczas której wyjęto jego wszystkie wnętrzności. Morderstwo, wybałuszone oczy, krzyk i krew. Wszystko ujęte w jednym opowiadaniu. Groza...

Książka pisana dość prostym językiem. Momentami występują przekleństwa, lecz mimo to bardzo chętnie ją czytałam. Świetne i krótkie opowiadania, które można czytać codziennie. Z wielką chęcią opisałabym każde z opowiadań, lecz recenzja byłaby zbyt długa, no i nie chciałabym także opowiedzieć końca różnych historii, abyście z większym zaciekawieniem czytali te historie.

Lektura wspaniała, mimo niektórych nieodpowiednich słów. Polecam wszystkim, w szczególności osobom, które uwielbiają kryminalistykę. :)

Klaudia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger