11 października

''Ostatnia zagadka" Krzysztof Petek - recenzja

Tytuł: ''Ostatnia zagadka"
Autor: Krzysztof Petek

Gatunek: literatura młodzieżowa, przygodowa
Liczba stron: 170
Wydawnictwo: Siedmioróg

Seria: Porachunki z przygodą, tom 5


Po książkę tę sięgnąłem, ponieważ poleciła mi ją pani bibliotekarka, a że lubię książki przygodowe, to czytało mi się ją bardzo przyjemnie. 
Jest to opowieść o czwórce przyjaciół, którzy starają się odnaleźć zaginioną dziewczynę i wplątują się w świat sekt religijnych, fanatyków i przestępców. Podczas tej przygody muszą rozwiązać wszystkie zagadki guru, kierującego sektą, która mami młodych ludzi i wciąga ich w swoje szeregi. Dodatkowo guru wykrada z laboratorium śmiercionośnego wirusa i grozi jego rozpyleniem, jeśli nie otrzyma 100 mln dolarów.

Akcja w książce toczy się bardzo szybko. Jedynie na początku jest kilka momentów trochę monotonnych, ale w późniejszej części akcja przyspiesza i nie zwalnia już do samego końca. Warto więc czytać dalej. Każdy rozdział jest podzielony na kilka części, a autor często przechodzi z jednego miejsca do drugiego, korzystając z tego właśnie podziału rozdziałów. Bohaterowie i ich przeszłość są przedstawiane stopniowo, co sprawia, że książkę czyta się jeszcze zachłanniej, pragnąc jak najlepiej poznać postacie. Według mnie najciekawszym momentem jest ostatnia konfrontacja głównego bohatera z guru, której jednak nie będę tu streszczał, aby nie zdradzić zakończenia. Musicie przekonać się sami!

Książka jest ciekawa i wciągająca, dlatego zdecydowanie polecam ją każdemu, kto lubi akcję, humor i przygodę.

Janek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger