10 października

"Dziewiąty grób" Stefan Ahnhem - recenzja

Tytuł: "Dziewiąty grób"
Autor: Stefan Ahnhem

Gatunek: kryminał
Liczba stron: 528
Wydawnictwo: Marginesy
Seria: Fabian Risk, tom 2


Powieść kryminalna Stefana Ahnheima "Dziewiąty grób" to historia śledztwa prowadzonego przez Fabiana Riska z policji szwedzkiej oraz śledztwa prowadzonego przez Dunję Hongaard z duńskiej policji. 
Fabian zostaje poproszony przez swojego szefa o rozwikłanie zagadki zniknięcia szwedzkiego ministra sprawiedliwości. Pomaga mu koleżanka z wydziału kryminalnego, Malis Rehnberg, która jest w siódmym miesiącu ciąży, i która poniesie bardzo wysoką cenę za to, że praca jest jej "życiem" i nie potrafi zrezygnować z niej, mimo że jej lekarz i mąż kategorycznie się temu sprzeciwiają. 
W Danii dochodzi do zabójstwa żony pewnego celebryty i tu Dunja przejmuje inicjatywę, ale i ona natrafia na opór zarówno ze strony kolegów, którzy uważają, że szef ją faworyzuje, jak i ze strony szefa, który okazuje się być nieodpowiednią osobą do kierowania wydziałem kryminalnym. Tymczasem giną kolejne osoby, które zostają pozbawione poszczególnych organów, chociaż wydawało się, że obydwa śledztwa są prawie rozwiązane, a zabójcy schwytani. To zarówno Risk, jak i Dunja twierdzą, że za zabójców uważane są niewłaściwe osoby. Jaka więc jest prawda? Kto jest zabójcą? I czy uda im się wyjść bez szwanku z tej opresji? A co z rodziną Riska, która przeżywa kryzys? Risk jest w pracy od świtu do nocy, a Sonja, jego żona, przygotowuje się do wystawy, w związku z czym wyprowadziła się do swojej pracowni. Jego dzieci, Matylda i Teodor, bardzo cierpią z tego powodu...
Polecam tę powieść, ponieważ trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej kartki. To wielowątkowy thriller, który zaskakuje i pozwala się nudzić ani przez chwilę.

Kasia Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger