25 sierpnia

"Relikt" Heather Terrell - recenzja

Tytuł: "Relikt"
Autor: Heather Terrell
Liczba stron: 255
Gatunek: fantastyka, fantasy, science-fiction
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
cykl: Księgi Ewy, tom 1Książka Heather Terrell "Relikt" to powieść fantastyczna skierowana do ludzi młodych, lubiących fikcyjne opowieści, ale nie tylko. Możemy potraktować tę historię jako taką, która może stać się naszą przyszłością, gdyż świat techniki "pędzi" do przodu. Ludzie zasypywani są nowościami z kategorii elektroniki, ale sprzęty te zabierają nam często coś cennego, np. kontakt z żywym człowiekiem. Kto ma nowości ten "rządzi", jak mówią nastolatkowie. 
Autorka ukazuje nam świat po "Uzdrowieniu", gdyż wszechobecna technika doprowadziła do katastrofy. Ludzie wykorzystali ją w haniebny sposób. W rezultacie zalany świat pochłonął miliony istnień. Przy życiu zostali "wybrańcy", którzy żyją obecnie w "Gwieździe", gdzie rządy sprawuje Traida, w skład której wchodzą: Strażnicy Prawa, Basilikonowie i Archonowie.
Główną bohaterką jest Ewa, która staje do prób zostania Archonem, gdyż jej brat, który miał do nich przystąpić, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Prawdopodobnie został zamordowany. Wraz z Ewą bierzemy udział w dalekiej podróży przez kraj skuty lodem, gdzie kobieta jest zdana tylko na siebie. Pojawiają się dwaj kandydaci do jej serca. Lucas, który jest Sługą Pogranicza i uczy ją jak przetrwać w tej krainie lodu, i Jasper, kandydat do tytułu Archona. Ewa wydobywa Relikt, czyli przedmiot z naszej teraźniejszości, który zmienia jej dotychczasowe życie. Zmienia jej wiarę w cały porządek i wszystkich ludzi, którzy ją otaczają. Polecam tę książkę każdemu, ponieważ jest "mądrą" pozycją, dającą do myślenia. Z chęcią sięgnę po drugi tom tego cyklu pt. "Pogranicze". 

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger