30 sierpnia

Białe jak śnieg Salla Simukka - recenzja

Tytuł: Białe jak śnieg
Autor: Salla Simukka
Liczba stron: 221
Gatunek: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Ya! Grupa Wydawnicza Foksal
Cykl: Lumikki Andersson


"Białe jak śnieg" to druga książka z cyklu Lumikki Andersson autorstwa Salli Simukki, obecnie najpopularniejszej fińskiej pisarki powieści dla młodzieży.
Po ostatnich wydarzeniach Lumikki wyjeżdża do Pragi, aby choć trochę odpocząć od problemów. Niestety kłopoty dopadają ją nawet w Czechach... Wszystko zaczyna się, gdy Lumikki poznaje Lenkę, tajemniczą dziewczynę, która twierdzi, że jest jej siostrą. Dziewczyna pokazuje dowody, które mogą świadczyć o jej prawdomówności i, mimo że opowiada Lumikki o swojej przeszłości, to nadal jest bardzo tajemnicza i nie mówi za wiele o rodzinie, która się nią zaopiekowała po śmierci matki. Po pewnym czasie Lumikki zaczyna wierzyć Lence, a w jej głowie pojawiają się obrazy z dzieciństwa, na których jest ona z dziewczynką, która mogłaby być jej siostrą. Tylko czy te obrazy są prawdziwe, czy to tylko wytwory jej wyobraźni? Czy to możliwe, żeby ojciec Lumikki mógł mieć romans z mamą Lenki? I co z tym wszystkim ma wspólnego sekta? Kto pomoże Lumikki rozwiązać te wszystkie zagadki i dlaczego ktoś pragnie jej śmierci?

            "Była sobie dziewczynka, która miała tajemnicę"

Fabuła książki nie jest może specjalnie zaskakująca, ale bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Jest wciągająca, ale niestety posiada ten sam minus, co poprzednia część: choć szybko się ją czyta, akcja rozkręca się bardzo powoli. Moim zdaniem książka spodoba się na pewno fanom literatury młodzieżowej, ale także osobom lubiącym poczytać od czasu do czasu coś lekkiego. Zapraszam do czytania :)


Ksenia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger