25 sierpnia

"Czerwone jak krew" Salla Simukka - recenzja

Tytuł: "Czerwone jak krew"
Autor: Salla Simukka
Liczba stron: 253
Gatunek: literatura młodzieżowa, kryminał
Wydawnictwo: YA! Grupa Wydawnicza Foksal
Cykl: Lumikki Andersson


"Czerwone jak krew" to pierwsza książka Salli Simukki, która dostała się w moje ręce. Jest to tytuł z rodzaju literatury młodzieżowej i lekkiego kryminału.
Lumikki Andersson to zwykła uczennica liceum artystycznego, która z własnego wyboru nie ma znajomych, mieszka sama i postępuje według własnych zasad. Pewnego dnia w szkolnej ciemni odnajduje worek pełen zakrwawionych banknotów. Wkrótce wychodzi na jaw, że pieniądze znaleźli Elisa, Tuukka i Kasper, najpopularniejsi nastolatkowie w szkole. Jak się później okazuje, pieniądze miały być przeznaczone dla ojca Elisy, na pozór zwykłego policjanta, który jednak skrywa pewien sekret... Lumikki, za prośbą Elisy, postanawia odkryć tajemnicę zakrwawionych banknotów, niejednokrotnie narażając przez to swoje życie.
Co łączy ojca Elisy z gangiem Białego Niedźwiedzia?
Kim jest tajemnicza Natalia?

"Była sobie dziewczynka, która nauczyła się bać"

Książka Salli Simukki jest niewątpliwie wciągająca i bardzo szybko się ją czyta. Sama pochłonęłam ją w niecałe dwa dni. Niestety ma też swoje minusy, akcja rozkręca się bardzo powoli, a na końcu znowu bardzo przyśpiesza. Ciekawym dodatkiem jest umieszczenie w książce nawiązań do baśni. Mimo wszystko polecam tę książkę wszystkim fanom literatury młodzieżowej i zapraszam do czytania :)

Ksenia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger