02 marca

"Córka medium" Alyxandra Harvey - recenzja

Tytuł: "Córka medium"
Autor: Alyxandra Harvey
Liczba stron: 320
Wydawnictwo:Akapit-press


Alyxandra Harvey jest autorką książek o duchach i wampirach. Niewiele jest o niej informacji na polskich stronach internetowych. Dopiero na jej witrynie znalazłam informację, że lubuje się w zjawiskach paranormalnych i mieszka w domu, gdzie straszy. 
 
Książka pt. „Córka medium” opowiada o szesnastoletniej Violet, na stałe mieszkającej w Londynie, ale obecnie przebywającej razem z matką w Rosefield, posiadłości lorda Jaspera. Matka dziewczyny uważana jest za medium, ale nie jest to prawdą. Kobieta oszukuje ludzi wmawiając im, że widzi duchy. Violet wie, że w rzeczywistości jej matka tylko udaje, że ukazują jej się duchy, więc nie wierzy w zjawiska paranormalne. Wszystko zmienia się jednak, gdy nastolatkę zaczyna nawiedzać duch upartej dziewczyny. Okazuje się, że ona ma prawdziwy dar, a duch próbuje jej coś istotnego przekazać. Violet musi rozwikłać tajemnicę śmierci nawiedzającej ją dziewczyny, jednak nie może powiedzieć o tym matce... Jedyną osobą, która ją rozumie i może jej pomóc jest Colin, przyjaciel z dzieciństwa... Czy uda jej się znaleźć odpowiedź na pytanie "Kto zabił...?" - nie zdradzę. Zapraszam do lektury.
W powieści znaleźć można wątek przyjaźni, a nawet miłości, trochę tajemniczości i zagadek oraz oczywiście – duchy. Polecam osobom, które lubią poczytać coś relaksującego z dreszczykiem w tle.

Nika


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger