28 lutego

"Księżniczka wampirów" Alyxandra Harvey - recenzjaTytuł: Księżniczka Wampirów
Autor: Alyxandra Harvey
Stron: 253
Wydawnictwo: Akapit Press
Seria: Kroniki Rodu Drake'ów


Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ już wcześniej chciałam ją przeczytać. Alyxandra Harvey to świetna autorka książek młodzieżowych, a „Kroniki Rodu Drake'ów” to jej debiutancka seria.

„Księżniczka Wampirów” to pierwsza książka z tej serii. Głównymi bohaterkami są: Solange i Lucky. Solange jest pierwszą od 900 lat kobietą-wampirem urodzoną w rodzinie Drake'ów. Ma siedmiu starszych braci, którzy według niej są nadopiekuńczy. Natomiast Lucky jest najlepszą przyjaciółką Solange. Jest człowiekiem i nie znosi swojego imienia, dlatego w książce zwracają się do niej ''Lucy''.

Istnieje przepowiednia, która mówi, że „plemiona wampirów zjednoczą się naprawdę pod rządami córki prastarego rodu. Proroctwo to tyczy się właśnie Solange, której chce się pozbyć niejaka Lady Natasza, obecna królowa wampirów. Solange jest bardzo osłabiona, ponieważ niedługo, dokładnie w swoje szesnaste urodziny, ma przejść przemianę. Niedługo przed urodzinami zostaje jednak porwana, a Lucy i starszy brat Solange, Nicholas, wyruszają jej na ratunek.

Książka napisana jest z myślą o dobrej rozrywce, nie doszukamy się w niej głębi. Mamy chwytliwy temat, sporo tajemnicy i niebezpieczeństwa, wartką akcję i - co najważniejsze – miłość. Wszystko to, zmieszane, stanowi recepturę sukcesu. Przede mną kolejne tomy z tej serii i już nie mogę się doczekać, by poznać kolejne przygody bohaterów. Zapraszam do czytania!

Ksenia

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger