27 lutego

"Cafe plotka" Marta Fox - recenzja

Tytuł: Cafe Plotka
Autor: Marta Fox
Liczba stron: 152
Wydawnictwo: Akapit–press


Marta Fox jest autorką książek dla młodzieży, których bohaterami również są młodzi ludzie, dlatego chętnie sięgnęłam po tę właśnie książkę. 
„Cafe Plotka” opowiada o życiu już prawie osiemnastoletniej Oli i jej przyjaciół. Dziewczynę poznajemy w chwili, kiedy jej decyzja, że nie jest jeszcze gotowa na „pierwszy raz” ze swoim chłopakiem Danielem, sprawia, że młodzi rozstają się. Dwa tygodnie przed swoimi urodzinami Ola zostaje sama, więc postanawia... wstawić ogłoszenie na portalu randkowym i zorganizować casting na chłopaka, który będzie jej towarzyszył na imprezie urodzinowej. Decyzja ta pociąga za sobą wiele problemów... Plotka, która powstała po tym, jak dziewczyna odmówiła Danielowi, zatacza coraz szersze kręgi. Autorka świetnie opisała mechanizm jej rozprzestrzeniania się i to, jak kilka słów może zniszczyć czyjeś życie. 

Książka napisana jest w lekki sposób, z humorem, ale zawiera także przesłanie, aby nie dać się wciągnąć w machinę plotki, bo może nam to bardzo zaszkodzić. Polecam tę powieść osobom, które lubią czytać o codzienności starszych nastolatków, ich życiu i problemach.

Nika


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger