14 marca

"Noe. Za niegodziwość ludzi", "Noe. Wszystko, co pełza po ziemi" - recenzja

Autor: Ari Handel, Niko Henrichon, Darren Aronofsky
Liczba stron: 75 i 67
Wydawnictwo: Sine Qua Non
 
Dwie pierwsze części powieści „Noe” - „Za niegodziwość ludzi” i „Wszystko, co pełza po ziemi”, wydane w 2013 i 2014r. przez Wydawnictwo SQN, to KOMIKSY Z GÓRNEJ PÓŁKI. Wspaniałe, barwne ilustracje Nico Henrichona bezpośrednio trafiają do wyobraźni czytelników, są zrozumiałe i łatwe w odbiorze. Znany scenarzysta i reżyser (Requiem dla snu, Źródło, Zapaśnik, Czarny łabędź) Warren Aronofsky wraz z Ari Handelem z dużym sukcesem odnaleźli się w nowej formie wyrazu, jaką jest graficzna książka. 

„Noe” to wzruszająca opowieść o człowieku, który wbrew przeciwnościom dąży do wypełnienia swej roli męża, ojca i człowieka wybranego przez Boga.
Pierwsza część ilustruje barbarzyński świat, rządzony przez okrutnych władców, w którym nasz bohater – Noe - żyje wraz z rodziną. Noe to żołnierz, mag i uzdrowiciel, którego jedynym pragnieniem jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa własnej rodzinie. Co noc nawiedzają go przerażające wizje powodzi niszczącej świat. Powoli zaczyna rozumieć znaczenie wieści zesłanej przez Boga, który postanowił ukarać ludzi. Stworzyciel daje jednak nadzieję na zachowanie życia na ziemi.
Noe próbuje przekonać ludzi, aby zmienili swe życie – niestety zostaje przepędzony. Musi uciekać wraz z rodziną.
W drugiej części Noe z pomocą upadłych aniołów rozpoczyna budowę gigantycznej arki. Powoli zaczynają nadciągać wszystkie stworzenia, w tym te najgroźniejsze – ludzie. Świat pokrywają czarne chmury. Zaczyna się ulewa.
Dzięki połączeniu wspaniałych ilustracji i starannie zaadoptowanego tekstu opowieści biblijnej komiks ten stanowi znakomity sposób na wprowadzenie czytelników w świat opisany w Biblii. Na podstawie tej książki powstał film „Noe. Wybrany przez Boga”, w którym główne role odgrywają: Russel Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins i Jennifer Connelly.
Serdecznie polecam tę powieść wszystkim miłośnikom komiksów.

Elka


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger