29 października

"Trafny wybór" J.K. Rowling - recenzja

Tytuł: Trafny wybór
Autor: J.K. Rowling
Liczba stron: 505
Wydawnictwo: ZNAK
Krótkie opinie o książce z okładki zachęciły mnie do przeczytania jej i nie żałuję poświęconego czasu.

„To nie magia, ale czarny humor”.
Michael Pietach, amerykański wydawca książki


„J.K. Rowling ma wszystkie zalety wielkiego pisarza. Tworzy wspaniałe postaci i wciągającą fabułę. Ma poczucie humoru i umiejętność oddawania emocji”.
Arthur Levine, redaktor książkiJednak jeśli ktoś, sięgając po TRAFNY WYBÓR J.K. Rowling, spodziewa się przygód i życia niczym Harrego Pottera, to się rozczaruje. Jednakże w miarę czytania przekona się, że dokonał właściwego wyboru. Pozna bowiem realia życia mieszkańców w małym angielskim miasteczku, ich charaktery, metody postępowania wobec współmieszkańców. Można porównać ich życie z życiem w naszym społeczeństwie i zastanowić się, czy są jakieś różnice?! Czy na "naszym podwórku" znalazłby się ktoś, kto zapobiegłby tragedii?? 
Powieść w miarę czytania wciąga coraz bardziej i zmusza do refleksji.
Tym razem Rowling napisała książkę dla starszych czytelników i sądzę, że wiele osób sięgnęło po nią po to, by sprawdzić, jak autorka poczytnej serii o młodym czarodzieju odnalazła się w nowej dla siebie roli - autorki książki dla dorosłych. Już początek jest intrygujący, bo Brytyjka "na dzień dobry" uśmierca jednego z bohaterów. Umiera członek Rady Gminy w małym miasteczku Pagford - Barry. Śmierć ta jest motorem kolejnych wydarzeń. Wszyscy nagle stają wobec nowej sytuacji. Zwalnia się miejsce Barry'ego we wspomnianej radzie, która dla innych jest całym życiem. Wszyscy wiedzą, jaką władzę ma jej członek nad resztą mieszkańców. Zaczyna się obserwacja relacji międzyludzkich... 
Uważam, że książka zainteresuje każdego, kto lubi czytać o ludzkich dylematach. 

Bogna   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger