20 października

"Jak zostać tancerzem" Camille LeFevre - recenzja


Tytuł: "Jak zostać tancerzem''
Autor: Camille LeFevre
Stron: 256 (wraz ze spisem treści i indeksem)
Wydawnictwo: Arkady


Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ jest ona związana z tańcem, który jest moją pasją. Można się z niej dowiedzieć, co zrobić, aby dobrze wypaść na scenie. W książce tej możemy przeczytać o różnorodnych stylach tańca, poznać kulturę danej sztuki oraz metody na dobry pokaz, a także ludzi, którzy tę tradycję kontynuują.
Głównym wątkiem jest uświadomienie młodym tancerzom, że taniec to nie tylko występy na scenie, ale również trudne dla naszego stanu fizycznego i psychicznego próby, a najważniejsze jest to, że ta sztuka to możliwość komunikacji ludzi na całym świecie. Dzięki takiej formie aktywności ludzie uczą się przekazywać swoje uczucia, problemy, bo dzięki tańcu zapominamy o smutku, ale też wyzwalamy swoją radość.  W książce spodobało mi się to, że jest niewielka czcionka i bardzo dużo obrazków, które są podpisane metodami wykonywania ćwiczeń lub pięknymi cytatami, które jeszcze bardziej przekonują czytelnika, że taniec to wspaniała forma przekazywania uczuć. Jednak jest jeden minus tej książki – faktycznie jest ona o tańcu, tylko, że są osoby, które tańczą np. hip-hop, dancehall, a większość treści zawiera opis baletu. Ogólnie całe to dzieło jest bardzo dobre – wręcz powiedziałabym, że na piątkę :) Tę książkę mogę polecić osobom, które zaczynają swoją przygodę z tańcem, są średniozawaansowani albo nawet tym, którzy nie wiążą przyszłości z tańcem, jednak mogą ją przeczytać po to, by poznać fragment świata tancerzy.

Kaja Nowicka, kl. I c

''Taniec to najwznioślejsza najbardziej poruszająca i najpiękniejsza ze sztuk, bo nie jest tylko wyobrażeniem czy interpretacją życia. Jest samym życiem'' 
~ Havelock Ellis – lekarz , psycholog , pisarz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger