28 października

"Koraliki. Biżuteria" Anna Biała - recenzja

Tytuł: Koraliki. Biżuteria
Autor: Anna Biała
Liczba stron: 143
Wydawnictwo: ARKADY

Wybrałam tę książkę do recenzji, ponieważ zajmuję się robieniem biżuterii i interesują mnie pomysły autorki. Jest to poradnik ze zdjęciami i opisami konkretnych kolczyków, bransoletek. Czytelnik dowie się z niej, czego potrzebuje, by zrobić własnoręcznie biżuterię dla siebie lub w prezencie dla kogoś. 
Autorka opisuje w poradniku rodzaje koralików, akcesoria (czyli tzw. półfabrykaty) i narzędzia do wyrobu biżuterii. Kolejne rozdziały zawierają zdjęcia projektów, opisy wykonania i ostateczny efekt, jaki powinien osiągnąć czytelnik, jeśli zdecyduje się wykonać któryś z projektów.
Bardzo podoba mi się to, że książka zawiera zdjęcia gotowych bransoletek czy kolczyków, bo dzięki temu wiem, jaki efekt powinnam osiągnąć. Poza tym przydatne są też rysunki projektów, bo można na nich przeanalizować łączenia poszczególnych elementów. Bardzo dobre jest również to, że książka jest szyta, a nie klejona. Dzięki temu kartki nie będą z niej wypadać, co zdarza się, kiedy trzeba książkę otworzyć szerzej, żeby się nie zamykała. 
Polecam tę pozycję osobom, które lubią robić biżuterię, a nie mają ciekawych pomysłów.

Zoja

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger