23 stycznia

"Studio tańca" Bertrand Escaich, Caroline Roque - recenzja [PREMIEROWA]

Tytuł: "Studio tańca 2"
Autor: Bertrand Escaich, Caroline Roque
Gatunek: komiks
Liczba stron: 144

Wydawnictwo: EGMONT
Seria: Studio tańca, tom 2

Wiek: 8+


Kolejny tom krótkich historyjek z życia grupy tancerek to bardzo przyjemna i zabawna lektura. Trzy główne bohaterki, Alia, Julia i Lusia, to troszkę zwariowane pasjonatki tańca. Szkoła, do której uczęszczają, to całe ich życie. Opowiastki mają od kilku do kilkunastu klatek i zawsze kończą się śmieszną puentą. 

Co czeka na Was w tym tomie? Eliot smali cholewki do Lusi, ale trochę mu nie wychodzi... Dziewczęta konkurują z innymi koleżankami ze szkoły o udział w narodowym konkursie tańca w Paryżu,  młodsza siostra Julii rozpacza, że jest za mała na imprezy, tatę dziewczynek trzeba było szczypać w ramię, żeby nie spał na przedstawieniu baletowym, a efektem wygranej w paryskim konkursie jest wyjazd do Rosji, podczas którego tancerki wezmą udział w przedstawieniu baletowym "Dziadek do orzechów". To jednak nie wszystkie ich przygody, więc sięgnijcie koniecznie po ten komiks.  

Piękne ilustracje, sugestywne wyrazy dźwiękonaśladowcze i proste lecz zabawne dialogi z pewnością przypadną do gustu młodszym i starszym czytelnikom.

Zoja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger