07 stycznia

"Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika. Craftingowe Sojusze" Cube Kid - recenzjaTytuł: "Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika. Craftingowe Sojusze"

Autor: Cube Kid 
Gatunek: literatura dla dzieci, fantasy
Liczba stron: 249

Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Pamiętnik 8-bitowego wojownika, tom 3


Zacznijmy od tego że Runt dostał nowe wdzianko i pozyskał nowych przyjaciół. Zaczął też ze Stump'em zbierać drewno dla dobra wioski. Nasz bohater nie odpuszcza i wciąż zdobywa nowe umiejętności, dążąc do wymarzonego celu, którym jest zostanie najlepszym wojownikiem. I... 
Akcja wreszcie nabrała tempa! Najpierw, ni stąd i zowąd, w wiosce pojawia się HEROBRINE!!!! Jego wizytę i wywód o tym, jaki to on jest potężny, przerywa Notch, który zaczyna walkę z Herciem. Kiedy pojedynek (po przepychankach słownych i deklaracjach) przeniósł się w niebiosa, Notch rzucił krótkie: "Budujcie, głupcy!" 
Według mnie jest to perfekcyjne nawiązanie do "Władcy Pierścieni", ale tutaj odwołuje się do tego, co wioskowcy muszą teraz począć! 
Czy im się uda? To pozostawiam wam do przeczytania!

Książka, chociaż nawiązuje do znanej gry komputerowej, może być wciągającą lekturą również dla osób, które nie znają Minecrafta. Autor napisał ją bowiem w stylu książek fantasy, raczej dla młodszych czytelników. Prosty język, ciekawa czcionka i krótkie rozdziały sprawiają, że czyta się bardzo szybko. 

Chociaż można się domyślić, co autor zaplanował dla bohaterów w tym tomie, wcale nie umniejsza to przyjemności z lektury. Akcja jest dynamiczna i wciąż coś się dzieje, więc trudno oderwać się od zapisków Runta. Polecam! 

S.L. "Luger"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger